Вівторок, 24.10.2017, 12:24
Вітаю Вас, Гість | RSS
Реклама
Хмарка
Міні-чат
Наше опитування
Rock в Мостиськах:
Всего ответов: 36
Головна » Статті » Rock-музика » Стилі

Progressive Metal
Прогресивний метал (англ. Progressive metal) — це різновид важкого металу, якому притаманні змішування могутніх звуків металу, що створюються гітарою, з складними композиційними структурами, непарними музичними розмірами, і заплутаною інструментальною грою в стилі прогресивного року. Деякі гурти прогресивного металу знаходяться також під впливом класичної музики та джаз-ф‘южну. Подібно до прогресивного року, пісні прогресивного металу зазвичай є набагато тривалішими за пісні звичайного металу і часто поєднуються в концептуальні альбоми. Як результат, композиції прогресивного металу рідко транслюються в радіо та телевізійних передачах.

Витоки прогресивного металу можна починати відстежувати з творчості гуртів прогресивного року кінця 1960-х — початку 1970-х років, таких як Yes, Pink Floyd, Emerson, Lake & Palmer, Jethro Tull, King Crimson, Genesis, ранній Queen, Uriah Heep та Rush. Часто поєднували свою музику з елементами металу останні три гурти з вищенаведених. Однак цей жанр музики зміг розвинутися до рівня самостійного лише з середини 1980-х років. Таким гуртам як Rainbow було притаманно чимало рис прогресивного металу. А колективи як Fates Warning, Queensrÿche, Dream Theater запозичили від тих груп прогресивного року елементи — первинність інструментальності та композиційна структура пісень — і поєднали їх зі стилями важкого металу, який насамперед асоціюється від початку 1990-х років з Metallica та Megadeth.

Основний напрямок розвитку прогресивний метал отримав на початку 1990-х, коли композиція «Silent Lucidity» (з альбому «Empire» 1990 р.) гурту Queensrÿche стала хітом на радіо та каналі MTV. Вона не є типовою піснею для прогресивного металу, але її популярність привернула високу увагу до інших гуртів прогресивного металу. У 1993 році стає вельми популярною і композиція «Pull Me Under» (з альбому 1992 р. «Images and Words») гурту Dream Theater. Такі гурти 1990-х років як Pain of Salvation, Opeth, Ayreon та Symphony X також розвинули свій власний стиль. Гурт Pain of Salvation запозичив чимало від прогресивного року 1970-х років, а Ayreon залишився традиційно з тематикою прогресивного металу, але поєднав її з проявом рок-опери. Symphony X поєднав прогресивні елементи з неокласичним металом, але утримуючи певну відстань між цими двома субжанрами. Девін Таунсенд (Devin Townsend), гітарист та вокаліст гурту Strapping Young Lad напрямку важкого металу (він також є колишнім співаком гурту Стіва Вея) сполучив елементи музичного стилю ембієнт з прогресивним металом 1980-х років в своїх перших двох сольних альбомах «Ocean Machine: Biomech» та «Infinity». Гурт Opeth також комбінував свій прогресивний фактор зі стилем дез-метал. Інший вплив на прогресивний метал спричинили гурти «технічного металу», такі як Death, Watchtower, Atheist та Cynic, які використовували віртуозну інструментальну гру в комплексі з структурами пісні.

Гурти на кшталт Sun Caged та Circus Maximus знаходяться під впливом традиційного прогресивного металу та декількох гуртів першої хвилі 1990-х років. А такі гурти як Dark Suns, Disillusion або ж Conscience піддалися впливу колективів емоційного прогресивного металу як Opeth, Pain of Salvation, Green Carnation та Anathema. Гурт Tiamat зі Швеції так само знаходиться під впливом жанру прогресивного металу, особливо в своєму проривному альбомі «Wildhoney» 1994 р.

Прогресивний метал може бути розбитий на незлічену кількість субжанрів, які відповідають іншим певним музичним стилям та які вплинули на гурти прогресивного металу. Наприклад, гурти King's X та Opeth, котрі взагалі визначаються як ті, що належать до прогресивного металу, насправді знаходяться на протилежних кінцях акустичного спектру. Основні течії рок-музики головним чином вплинули на гурт King's X, який фактично зробив основний внесок в зростанні гуртів напрямку ґрандж, таких як Pearl Jam, чий басист Джефф Амент (Jeff Ament) якось промовив, що King's X винайшов ґрандж". Натомість ґроулінг-вокал та важке звучання гітар у Opeth (які у великій кількості змішані з акустичними переходами, що нагадують готичний метал) часто співставляють з дез-металом, хоча музикант Мікаел Акерфелдт  (Mikael Åkerfeldt) посилається до Yes та Camel як до головних чинників впливу на стиль цієї музики.

Класична та симфонічна музика також значно вплинула на розділи жанру прогресивного металу, зокрема Девін Таунсенд та гурти Symphony X і Shadow Gallery поєднали традиційний прогресивний метал зі складністю та грандіозністю, що завжди притаманні класичним композиціям. Подібно до цього, деякі гурти, такі як Dream Theater та Liquid Tension Experiment знаходяться під впливом джазу і часто їхні композиції містять в собі довготривалі сольні партії, т.з «традиційні соло». Cynic, Atheist та Pestilence також роблять суміш джаз-ф'южну з дез-металом. Багато вдається до впливу напрямку ембієнт у своїй музиці Девін Таунсенд. Прогресивний метал часто пов'язують з павер-металом (приклад: музичний фестиваль «ProgPower») та частково з треш-металом (приклад: альбом «Time Does Not Heal» гурту Dark Angel). До інших гуртів, в який розпізнаються елементи прогресивного металу, можна віднести Coroner, Mekong Delta, Voivod, Forbidden, Metallist, Heathen, Sadus, Tool та Blind Illusion.

Хоча обидва прогресивний і авангардний метали використовують експерименти та нестандартні ідеї, швидше є велика різниця між цими двома субжанрами. Експериментування прогресивного металу полягає, головним чином, в награванні складних ритмів та пісенних структур на традиційних інструментах. Для авангардного металу більшість експериментування є у використанні незвичних звуків та інструментів. Прогресивний метал також ставить наголос на техніці та теоретичній складності гри (наприклад, непарні музичні розміри, складні форми пісні, вплив джаз-ф'южну та ін.), в той час, як авангардний метал звертається до більшості звичайних музичних форм.

Виконавці

    * Dream Theater
    * Tool
    * Opeth
    * Ayreon
    * Pain of Salvation
    * Mastodon
    * Devin Townsend
    * Symphony X
    * Queensrÿche
    * Evergrey
    * Amorphis
    * Meshuggah
    * Nevermore
    * Between the Buried and Me
    * Kamelot
    * Riverside
    * Katatonia
    * Gojira
    * Isis
    * Fates Warning
Категорія: Стилі | Додав: Godfather (09.02.2010)
Переглядів: 803 | Теги: Прогресивний метал, Progressive metal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Біографія
Гурт: Behemoth
Розділ: Метал
Переглядів: 2156
Рейтинг: 0.0

Гурт: Blink 182
Розділ: Рок
Переглядів: 2244
Рейтинг: 0.0

Гурт: Bullet For My Valentine
Розділ: Метал
Переглядів: 7472
Рейтинг: 5.0

Гурт: Cannibal Corpse
Розділ: Метал
Переглядів: 2181
Рейтинг: 0.0

Гурт: Deep Purple
Розділ: Рок-легенди
Переглядів: 2354
Рейтинг: 0.0

Гурт: Europe
Розділ: Рок-легенди
Переглядів: 3727
Рейтинг: 0.0

Гурт: Garbage
Розділ: Рок
Переглядів: 1794
Рейтинг: 0.0

Гурт: Green Day
Розділ: Рок
Переглядів: 2354
Рейтинг: 0.0

Гурт: Iron Maiden
Розділ: Рок-легенди
Переглядів: 2736
Рейтинг: 3.0

Гурт: KISS
Розділ: Рок-легенди
Переглядів: 8108
Рейтинг: 0.0

Гурт: Labortium
Розділ: Мостиські групи
Переглядів: 2131
Рейтинг: 0.0

Гурт: Led Zeppelin
Розділ: Рок-легенди
Переглядів: 3063
Рейтинг: 0.0

Гурт: Mayhem
Розділ: Метал
Переглядів: 2122
Рейтинг: 0.0

Гурт: Metallica
Розділ: Рок-легенди
Переглядів: 2925
Рейтинг: 0.0

Гурт: MORPHINE SUFFERING (metal-core)
Розділ: Метал
Переглядів: 3827
Рейтинг: 0.0

Гурт: Muse
Розділ: Рок
Переглядів: 3973
Рейтинг: 0.0

Гурт: Nine Inch Nails
Розділ: Рок
Переглядів: 2459
Рейтинг: 5.0

Гурт: Nirvana
Розділ: Рок-легенди
Переглядів: 15843
Рейтинг: 0.0

Гурт: Ot Vinta
Розділ: Український рок
Переглядів: 2001
Рейтинг: 0.0

Гурт: Queen
Розділ: Рок-легенди
Переглядів: 2348
Рейтинг: 0.0

Гурт: Rammstein
Розділ: Метал
Переглядів: 3873
Рейтинг: 0.0

Гурт: Rolling Stones
Розділ: Рок-легенди
Переглядів: 2677
Рейтинг: 0.0

Гурт: Scorpions
Розділ: Рок-легенди
Переглядів: 2345
Рейтинг: 0.0

Гурт: Sum 41
Розділ: Рок
Переглядів: 2338
Рейтинг: 0.0

Гурт: The Anxious Scream
Розділ: Мостиські групи
Переглядів: 2758
Рейтинг: 5.0

Гурт: The Beatles
Розділ: Рок-легенди
Переглядів: 3185
Рейтинг: 0.0

Гурт: Брати Гадюкіни
Розділ: Рок-легенди
Переглядів: 2211
Рейтинг: 0.0

Гурт: Воплі Відоплясова
Розділ: Рок-легенди
Переглядів: 2858
Рейтинг: 0.0

Гурт: Друга Ріка
Розділ: Український рок
Переглядів: 2344
Рейтинг: 0.0

Гурт: Крихітка Цахес
Розділ: Український рок
Переглядів: 2264
Рейтинг: 0.0

Гурт: Мертвий Півень
Розділ: Рок-легенди
Переглядів: 2481
Рейтинг: 0.0

Гурт: Океан Ельзи
Розділ: Український рок
Переглядів: 2864
Рейтинг: 0.0

Гурт: С.К.А.Й.
Розділ: Український рок
Переглядів: 2135
Рейтинг: 0.0

Гурт: Скрябiн
Розділ: Український рок
Переглядів: 2387
Рейтинг: 0.0

Пошук
Баннер
Если вы рок музыкант и у вас есть своя группа, вы можете зарегистрироваться на нашем проекте.
Наша кнопка

Могутнім ударом під дих вдаримо таке жалюгідне і нікчемне явище як попса, реп та інше сміття! СкажемоСтатистика

Lviv TOP Украина онлайн Украинский портАл Metal Library: тяжёлая музыка - метал!

Каталог webplus.info


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0